مرکز صادرات شیلنگ گاز استاندارد

شیلنگ گاز استاندارد از بروز بسیاری از حوادث ناگوار جلوگیری می کند. مرکز صادرات شیلنگ های گاز استاندارد محصولاتی با کیفیت و مرغوب را ارائه می کند.

مرکز صادرات شیلنگ گاز استاندارد

اهمیت استانداردسازی شیلنگ ها

اهمیت استانداردسازی شیلنگ ها 1- رعایت نکات ایمنی درخصوص استفاده از شیلنگ‌های مناسب برای اتصال وسائل گازسوز به لوله‌کشی ساختمان از اهمیت ویژه و حساسی برخوردار می‌باشد و چنانچه این موارد نادیده و یا کم اهمیت شمرده شوند در نهایت باعث بروز اتفاقات ناگواری خواهند بود.

2- شیلنگ‌های لاستیکی معمولی در برابر ترکیبات نفتی و گازی به سرعت فاسد می‌شوند . به همین دلیل برای وصل کردن اجاق گاز و سایر وسایلی که استفاده از شیلنگ برای اتصال آنها به سیستم لوله‌کشی گاز مجاز شناخته شده ، باید از شیلنگ‌های لاستیکی تقویت شده (چند لایه) که مخصوص گاز ساخته شده است استفاده نمود.

3- برای وصل کردن بخاری به لوله‌کشی گاز هرگز از شیلنگ‌های آب و … غیراستاندارد استفاده نکنید.

4- شیلنگهایی که ترک دارد را قبل از نشتی گاز حتماً تعویض کنید .  

5- طول شیلنگ‌های گاز نباید حداکثر از یک متر و نیم بیشتر باشد. 

6- شیلنگ‌های گاز هرگز نباید در معرض حرارت اجاق گاز و سایر وسائل گازسوز قرار داشته باشند.

7- شیلنگ‌های لاستیکی را باید هرچند مدت یکبار مورد بازدید قرارداد تا اطمینان حاصل شود که شیلنگ‌های مورد استفاده سوراخ ‌نشده ، ترک برنداشته و از محل بست بریده نشده باشند.

 از شيلنگهاي طويل براي رسانيدن گاز به نقاط مختلف ساختمان استفاده نكنيد . 

براي محكم كردن شيلنگهاي گازي كه،از يك طرف به وسايل گاز سوز و از طرف ديگر به لوله كشي گاز وصل هستند حتماً بايد از بستهاي فلزي استفاده شود.پيچاندن سيم يا هر چيز ديگري به جاي بست،باعث بريده شدن یا جدا شدن شيلنگ مي شود و به خوبي و به طور محكم نمي تواند شيلنگ را نگه دارد كه در هر دو صورت باعث نشت گاز خواهد شد.پس از استفاده از بستهاي فلزي،با استفاده از كف صابون اطمينان حاصل نماييد كه گاز از محل اتصال و يا از بدنه خود شيلنگ به بيرون نشت نمي كند.

نحوه آزمايش را در قسمتهاي بعد مطالعه نماييد.تو صيه مي كنيم:بدون استــفاده از بست براي محـكم كردن شيــلنـگ گاز،هرگز از وسيله گاز سوز استفاده نكنيد. آموزش نشت گازبعد از وصل نمودن وسيله گاز سوز به سيستم لوله كشي گاز و قبل از شروع به استفاده از وسيله گاز سوز حتماً مي بايستي آزمايش نشت گاز را انجام دهيد.

براي انجام آزمايش نشت گاز در يك ظرف مقداري آب ريخته و به آن صابون يا مايع ظرفشويي و يا پودر اضافه كنيد. بعد آنرا به وسيله اسفنج(ابر)بر روي محلهاي اتصال بست ،به وسيله گاز سوز و همچنين محل اتصال بست با لوله كشي گاز و سپس بر روي شيلنگ يا لوله گاز بكشيد.چنانچه بر روي هر يك از آنها حباب تشكيل شد نشان دهنده نشت گاز است. چنانچه به هنگام آزمايش متوجه نشت گاز شديد فوراً شير مصرف آن وسيله گاز سوز را ببنديد و به بررسي و رفع علت اقدام نماييد.

لوله فلزي لوله كشي گاز در منزل نيز بايد هر چند وقت يكبار بازديد گردند تا در صورت زخمي شدن يا كنده شدن رنگ روغني آنها،مجدداً رنگ آميزي گردند.

فروش مستقیم شیلنگ گاز استاندارد

فروش مستقیم شیلنگ گاز استاندارد شیلنگ گاز مشعل انواع مختلفی دارد و انعطاف پذیر می باشد. فروش مستقیم شیلنگ گاز درجه یک و استاندارد، در قیمت های مناسب عرضه می شود.